Części montażowe - motopiema.pl
ACURA / RSX coupe (DC_) / 2.0 Sport
  1. « Wróc do  motopiema.pl
  2. « Wróc do  Zawieszenie / tłumienie
  3. « Wróc do  Kolumna amortyzatora / amortyzator / części montażowe
  4. Części montażowe
Kategorie

Części montażowe do ACURA RSX coupe (DC_) 2.0 Sport (118[kW] 160[KM])

Strona: z 1

Filtruj wg. producentów

Zaznacz wszystkich

ŚRUBA WAHACZA (MIMOŚRODOWA) HONDA CIVIC EU/EP/ES 2001-2006 FEBEST 2929-003

Śruba do regulacji pochylenia koła

Kod produktu: FST2929-003

Producent: FEBEST

Ciężar [kg]: 0,165 Długość opakowania [cm]: 11,5 Szerokość opakowania [cm]: 3,3 Wysokość opakowania [cm]: 3,3
Rok modelowy od: 2002
Ciężar [kg]: 0,165 Długość opakowania [cm]: 11,5 Szerokość opakowania [cm]: 3,3 Wysokość opakowania [cm]: 3,3
31,02 zł
brutto / SZT.
Dostępny

Duża ilość

Strona: z 1

Zestawy ochronne amortyzatorów

Podstawowym zadaniem zestawów ochronnych jest osłonięcie i niedopuszczenie do zarysowań oraz uszkodzeń powierzchni tłoczyska amortyzatora oraz jego innych elementów, jak uszczelnienia. Osłona, oraz potocznie zwany bałwanek, zapobiega przedostawaniu się brudu, soli i innych związków chemicznych na wrażliwe elementy amortyzatora. Dodatkowo zabezpieczają tłoczysko przed negatywnymi skutkami działań mechanicznych sił zewnętrznych, takich jak uderzenie kamieniem. Bałwanek dodatkowo zabezpiecza amortyzator przed działaniem udarowym sił ściskających, które mogą spowodować osiągnięcie maksymalnej amplitudy skoku amortyzatora.

Pamiętajmy wymiana zestawów ochronnych powinna być stosowana każdorazowo podczas wymiany amortyzatorów. Niezwłocznie należy je również wymienić w przypadku uszkodzenia któregokolwiek z jego elementów, aby zapobiec uszkodzeniu prawidłowo działającego amortyzatora.

Dlaczego zestawy ochronne powinniśmy wymieniać? Głównie dlatego aby zapobiec uszkodzeniu amortyzatora oraz jego wrażliwych elementów, jak tłoczysko oraz uszczelnienia. Wymiana zestawów z pewnością przyczyni się do przedłużenia żywotności amortyzatora.

Zawsze należy stosować zestawy dedykowane do danego typu zawieszenia. Szczególnie prawidłowy dobór jest ważny w zależności w jaki typ zawieszenia wyposażony jest pojazd. Wymiary takie, jak długość (wysokość) oraz średnica zewnętrzna, różnią się dla samochodu z zawieszeniem klasycznym, sportowym lub typu wyboista droga (podwyższony prześwit).